کندز

آمارهای ضدونقیض از تلفات نیروهای امنیتی در کندز

neshananews

19 January 2021

قول اردوی 217 پامیر وقوع درگیری میان نیرو‌های ارتش با جنگ‌جویان گروه طالبان در مربوطات ولسوالی دشت‌ارچی ولایت کندز را تأیید می‌کند.

این قول اردو امروز (سه‌شنبه، 30 جدی) با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که این درگیری شب گذشته پس از حمله‌های تهاجمی طالبان بالای قرارگاه‌های نیروهای ارتش ملی آغاز شده است. در خبرنامۀ این قول اردو آمده است که در جریان این درگیری دست‌کم پانزده جنگ‌جوی طالبان کشته شده و دوازده تن دیگر آنان زخم برداشته‌اند.

خبرنامۀ این قول اردو تأکید می‌کند که حمله‌های تهاجمی طالبان پس از درگیری با شکست روبه‌رو شده است. این قول اردو از تلفات نیروهای ارتش ملی در جریان این درگیری چیزی نمی‌گوید، اما اعضای شورای ولایتی کندز می‌گویند که در این درگیری به سربازان ارتش نیز تلفاتی وارد شده است. محمد یوسف ایوبی، رییس شورای ولایتی کندز می‌گوید که در جریان این درگیری دست‌کم 13 سرباز ارتش ملی جان باخته‌اند.

از سوی دیگر، وزارت دفاع ملی در پیوند به تلفات نیروهای ارتش در این درگیری آمار متفاوتی ارایه می‌کند. این وزارت در خبرنامه‌یی آورده است که چهار سرباز ارتش در جریان این درگیری جان باخته‌اند.

گروه طالبان اما ادعا دارند که در جریان این درگیری تلفات سنگینی بر نیروهای ارتش وارد شده است. ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان در برگۀ تویترش نوشته است که در جریان این حملۀ طالبان هژده سرباز ارتش ملی کشته شده‌اند.

کندز در شمال کشور از ولایت‌های نسبتاً ناامن به شمار می‌رود. برخی از ولسوالی‌های این ولایت گواه حضور گستردۀ جنگ‌جویان طالبان است.