گمرک قندهار

اتحادیۀ دوافروشان: ۷۰ کانتینر دوا در گمرک قندهار گیرمانده است

neshananews

13 June 2020

اتحادیۀ دوافروشان کشور در دیدار با نامزد وزیر صحت عامه می‌گویند که ۷۰ کانتینر دوا به دلیل مشکلات گمرکی از دو ماه به این‌سو در گمرک ولایت قندهار گیرمانده است. آنان از فاسد شدن این دواها ابراز نگرانی می‌کنند.

بر اساس خبرنامۀ وزارت صحت‌عامه، نماینده‌گان اتحادیۀ دوافروشان کشور امروز (شنبه، ۲۴ جوزا) در دیدار با احمدجواد عثمانی، سرپرست و نامزد وزیر صحت عامه خواهان ترخیص این دواها از گمرک قندهار شده‌اند. در خبرنامۀ وزارت صحت عامه آمده است که نعمت‌الله استانکزی، رییس اتحادیۀ دوافروشان با ابراز نگرانی از فاسد شدن دواها گفته است این که ۷۰ کانتینر دوا به دلیل مشکلات گمرکی از دو ماه به این‌سو در گمرک ولایت قندهار گیرمانده و مسوولان این گمرک اجازۀ انتقال آن را به ولایت‌های دیگر، نمی‌دهد. این دواها از کشورهای هند، پاکستان و شماری از کشورهای دیگر وارد کشور شده است.

این درحالی است که از این پیش، دواهای وارداتی از طریق گمرک قندهار بدون هیچ موانعی وارد کشور می‌شد. اکنون اما به دلیل تغییر روش محصول دوا و تجهیزات طبی، این محموله‌ها اجازۀ انتقال و توزیع در بازارهای کشور را پیدا نکرده‌اند.

با این حال، طبق خبرنامۀ وزارت صحت عامه، آقای عثمانی تعهد سپرده است که در هماهنگی با وزارت مالیه این مشکل را برطرف خواهد ساخت.