درزاب

اختلاف‌های درون‌گروهی طالبان در جوزجان سه کشته و یک زخمی برجای گذاشت

neshananews

16 June 2020

مسوولان محلی ولایت جوزجان می‌گویند که سه جنگ‌جوی گروه طالبان در ولسوالی درزاب این ولایت به علت اختلاف‌های درون‌گروهی کشته شده و یک جنگ‌جوی دیگر این گروه زخمی شده است.

عبدالمعروف آذر، سخنگوی والی جوزجان امروز (سه‌شنبه، 27 جوزا) در صحبت با خبرگزاری نشانه می‌گوید که گروهی از جنگ‌جویان طالبان مواد انفجاری را در ولسوالی درزاب در نزدیکی خانۀ ولسوال «داملا سراج‌الدین» جاسازی کرده بودند که در نتیجۀ انفجار آن بامداد امروز سه تن از افراد داملا سراج‌الدین، ولسوال نام‌نهاد طالبان برای ولسوالی درزاب کشته شدند و یک تن دیگر زخم برداشته است.» به گفتۀ‌ آقای آذر، داملا سراج‌الدین چندی پیش به علت وجود اختلاف‌های درون‌گروهی از سمت‌اش برکنار شده است.

سخنگوی والی جوزجان می‌افزاید که به بر بنیاد گزارش‌ها، شماری از جنگ‌جویان طالبان این مواد انفجاری را به قصد از بین بردن داملا سراج‌الدین در نزدیکی خانۀ او جاسازی کرده بودند، اما افراد این ولسوال نام‌نهاد این گروه قربانی این انفجار شدند.

مسوولان محلی ولایت جوزجان اما دربارۀ علت اختلاف‌های درون‌گروهی طالبان چیزی نمی‌گویند. بر اساس گزارش‌های امنیتی از این پیش، عمده‌ترین دلیل و علت اختلاف‌های درون‌گروهی میان طالبان، تقسیم عشر و ذکات دانسته شده است.