کانکور

ادارۀ ملی امتحانات: آزمون سرتاسری کانکور بین هشتم ثور تا پانزدهم جوزا برگزار می‌شود

neshananews

04 April 2021

ادارۀ ملی امتحانات اعلام کرده است که آزمون سرتاسری کانکور سال 1400 در 34 ولایت کشور بین هشتم ماه ثور تا پانزدهم جوزای سال روان خورشیدی برگزار می‌شود.

این اداره امروز (یک‌شنبه، پانزدهم حمل) با نشر خبرنامه‌یی می‌نویسد که این آزمون در سه دور جداگانه در 34 ولایت کشور برگزار خواهد شد.

در خبرنامۀ ادارۀ امتحانات آمده است که آزمون کانکور ولایت‌های سمنگان، سرپل، نیمروز، بادغیس، فراه، نورستان، پکتیکا، دایکندی، زابل، ارزگان، هلمند، قندهار، بامیان، میدان‌وردک، لوگر، پکتیا، خوست، کاپیسا، پنجشیر، لغمان، کنر، پروان، ننگرهار و بغلان پس از طی مراحل بایومتریک در هشتم تا دهم ماه ثور دایر می‌شود.

بر اساس خبرنامۀ این نهاد، آزمون کانکور در ولایت‌های فاریاب، کندز، جوزجان، غزنی، بلخ، هرات، تخار و مرکز و سه ولسوالی بدخشان در 30 و 31 ماه ثور برگزار خواهد شد.

همچنان بر اساس این خبرنامه، امتحان کانکور داوطلبان در شهر و ولایت‌های کابل به صورت جداگانه در چهاردهم و پانزدهم جوزا برگزار می‌شود.

این اداره خاطرنشان می‌سازد که بروز مشکلات ترانسپورتی و امنیتی و یا مساعد نبودن شرایط آب‌وهوا ممکن است روی زمان‌بندی برگزاری امتحانات سرتاسری کانکور تأثیر بگذارد.

آزمون سرتاسری کانکور تا کمتر از یک ماه دیگر در حالی قرار است آغاز شود که دانش‌آموزان مکتب‌ها در جریان سال 1399 خورشیدی به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا حدود شش ماه نتوانستند در مکتب‌ها حضور یابند.