غور

ادامۀ حملات طالبان در فاریاب؛ دو سرباز امنیتی و 16 جنگ‌جوی طالبان کشته شدند

neshananews

16 June 2020

مسوولان امنیتی در شمال کشور می‌گویند که در دو حملۀ جداگانۀ گروه طالبان بر پایگاه‌های نیروهای امنیتی در ولسوالی‌های قیصار و قرمقُل ولایت فاریاب 16 جنگ‌جوی این گروه کشته شده و 12 عضو دیگر آنان زخم برداشته‌اند.

محمدحنیف رضایی، سخنگوی قول اردوی 209 شاهین امروز (سه‌شنبه 27 جوزا) در صحبت با خبرگزاری نشانه می‌گوید: «شب گذشته گروهی از جنگ‌جویان طالبان بر مواضع نیروهای دفاعی و امنیتی در روستای ارضلیک ولسوالی قیصار حمله کردند که پس از دو ساعت درگیری 9 جنگ‌جوی این گروه کشته شد و 8 طالب دیگر زخم برداشتند.» آقای رضایی می‌افزاید که در یک درگیری دیگر میان نیروهای امنیتی و گروه طالبان در منطقۀ «ترینیک سنتر» در ولسوالی قرمقُل ولایت فاریاب 7 جنگ‌جوی طالبان کشته شده و 4 تن دیگر آنان زخمی شده‌اند.

سخنگوی قول اردوی 209 شاهین اضافه می‌کند که در درگیری‌های شب گذشته 2 تن از نیروهای امنیتی جان باخته و 2 تن دیگر آنان زخمی شده‌اند.

این در حالی است که بر اساس گزارش‌های امنیتی پولیس فاریاب روز گذشته نیز سومین حملۀ انتقام‌جویانۀ گروه طالبان در ولسوالی قیصار این ولایت عقب زده شده است که در نتیجۀ درگیری میان دو طرف 17 جنگ‌جوی طالبان به شمول سه فرمانده قطعۀ سرخ آنان کشته شدند. گروه طالبان تاکنون دربارۀ درگیری‌های شب گذشته در ولایت فاریاب به رسانه‌ها چیزی نگفته‌اند.