پولیس کابل

ادامۀ درگیری در بغلان؛ شش سرباز پولیس ملی جان باختند

neshananews

14 October 2020

مسوولان امنیتی در ولایت بغلان تأیید می‌کنند که در یک حملۀ جنگ‌جویان طالبان بر پاسگاه‌های پولیس ملی در ولسوالی «گذرگاه نور» این ولایت شش سرباز پولیس جان باخته‌اند.

جاوید بشارت، سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت بغلان به خبرگزاری نشانه می‌گوید که این حمله حوالی ساعت 11:00 شب گذشته (سه‌شنبه، 23 میزان) در مرکز ولسوالی گذرگاه نور این ولایت آغاز شده و تا هنوز ادامه دارد.

آقای بشارت می‌افزاید که در جریان درگیری میان نیروهای امنیتی و جنگ‌جویان طالبان شش سرباز پولیس جان باخته و دو پولیس دیگر زخمی شده‌اند. سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت بغلان می‌افزاید که در این درگیری 25 جنگ‌جوی طالبان نیز کشته و زخمی شده‌اند.

او خاطرنشان می‌سازد که درگیری در این ولسوالی هنوز پایان نیافته و نیروهای کمکی از مرکز بغلان برای دفع این حمله به ساحه اعزام شده‌اند.

این در حالی است که در کمابیش یک هفتۀ گذشته طالبان حمله‌های‌شان را در چندین ولایت کشور شدت بخشیده‌اند. این گروه چهار روز پیش یک حملۀ بزرگ دیگری را در ولایت هلمند راه‌اندازی کردند. درگیری در هلمند هنوز پایان نیافته است. در نتیجۀ آن هزاران خانواده از خانه‌های‌شان بی‌جا شده‌اند.