شاهراه شماره دوم میدان وردک

ادعای گیر افتادن ده‌ها نیروی امنیتی در میدان‌وردک

neshananews

14 December 2020

یک عضو مجلس نماینده‌گان مدعی است که ده‌ها تن از نیروهای امنیتی کشور با تانک‌های زرهی در یک کمین طالبان در ولسوالی جلریز ولایت میدان‌وردک گیر افتاده‌اند.

مهدی راسخ، نماینده مردم میدان‌وردک در مجلس نماینده‌گان امروز (دوشنبه، 24 قوس) در برگۀ تویترش نوشته است که بیش از 70 تانک زرهی نیروهای امنیتی در منطقۀ «اسماعیل خیل» از مربوطات ولسوالی جلریز ولایت میدان‌وردک گیر افتاده‌اند.

آقای راسخ می‌نویسد که این نیروها با کمین طالبان روبه‌رو شده و از نُه روز به این‌سو در این منطقۀ ‌گیر مانده‌اند. این عضو مجلس نماینده‌گان هشدار می‌دهد، در صورتی که نیروهای پشتیبان برای حمایت از این سربازان به ولسوالی جلریز اعزام نشوند، همۀ آنان با خطر نابودی روبه‌رو خواهند شد.

نهادهای امنیتی در ولایت میدان وردک اما این موضوع را تأیید نمی‌کنند. محمد هوفیانی، سخنگوی پولیس میدان‌وردک در گفت‌وگو با خبرگزاری نشانه می‌گوید که وضعیت امنیتی در ولسوالی جلریز این ولایت کاملاً زیر کنترل نیروهای امنیتی قرار دارد. او می‌افزاید که شاهراه نمبر دوم میدان‌وردک از سوی نیروهای امنیتی کنترل می‌شود و طالبان در مسیر این شاهراه حضور ندارند.

ولسوالی جلریز از چندی به این‌سو گواه افزایش درگیری‌های مسلحانه میان جنگ‌جویان طالبان و نیروهای امنیتی کشور است. جنگ‌جویان این گروه هرازگاهی مسیر شاهراه نمبر دوم میدان‌وردک را ماین‌گذاری می‌کنند.

همزمان با افزایش نگرانی‌های امنیتی در این ولایت، برخی از منابع مردمی مدعی هستند که شماری از نیروهای امنیتی به هدف سرکوب عبدالغنی علی‌پور، فرمانده نیروهای خیزش مردمی به ولسوالی بهسود این ولایت اعزام شده‌اند. نهادهای امنیتی اما در این باره چیزی نمی‌گویند.

از سوی دیگر، گفته می‌شود که افراد وابسته به علی‌پور اطراف شاهراه‌ نمبر دوم میدان وردک را از آن چه جلوگیری از پیش‌رَوی نیروهای امنیتی به قلمرو خودخواندۀ آنان گفته شده است، در نزدیکی کوتل «اونی» ماین‌گذاری کرده‌اند.