طالبان

ارتش: طالبان سه فرد ملکی را در جوزجان تیرباران کردند

neshananews

11 November 2020

مسوولان ارتش در شمال کشور می‌گویند که سه فرد ملکی در روستای حیدرآباد از مربوطات ولسوالی فیض‌آباد ولایت جوزجان از سوی جنگ‌جویان گروه طالبان تیرباران شده‌اند.

محمد حنیف رضایی، سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین در صحبت با خبرگزاری نشانه می‌گوید این افراد شام دیروز (سه‌شنبه، 20 عقرب) مورد هدف گلوله‌باری جنگ‌جویان گروه طالبان قرار گرفته‌اند. به سخن آقای رضایی، این رویداد هنگامی صورت گرفته است که مردم پس از ادای نماز شام به سوی خانه‌های‌شان می‌رفتند.

در همین حال، الف‌شاه عطایی، ولسوال فیض‌آباد با تأیید این رویداد اضافه می‌کند که در میان این کشته‌ شده‌گان شهرالله، متنفذ قومی و رییس شورای میثاق شهروندی روستای حیدرآباد نیز شامل است. به گفتۀ آقای عطایی، هیچ یکی از این سه قربانی این رویداد در ارگان‌های نظامی دولت وظیفه نداشته‌اند. او علاوه می‌کند که این رویداد پس از نماز شام در مسجد جامع روستای حیدرآباد رخ داده است. ولسوال فیض‌آباد خاطرنشان می‌سازد که این روستا زیر کنترل طالبان قرار دارد.

فیض‌آباد از جمله نقاط آسیب‌پذیری است که در مسیر شاهراه جوزجان – بلخ قرار گرفته است. جنگ‌جویان طالبان نیز هر هفته سه تا چهار مرتبه در مربوطات این ولسوالی ایست‌بازرسی افراز می‌کنند. مسوولان محلی در ولایت جوزجان می‌گویند که گروه طالبان با افراز ایست‌بازرسی در دو موقعیت شاهراه جوزجان – بلخ از موتر‌های نفت‌کش و باربری حق‌العبور می‌گیرند.