ولسوالی نهر شاهی بلخ

ارتش: ولسوال خودخواندۀ طالبان برای ولسوالی نهرشاهی در بلخ کشته شد

neshananews

20 October 2020

مسوولان ارتش در شمال کشور می‌گویند که مولوی غیب‌الله فاتح، ولسوالی خودخواندۀ طالبان برای ولسوالی نهرشاهی ولایت بلخ از سوی نیروهای امنیتی و دفاعی کشور کشته شده است.

محمدحنیف رضایی، سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین در صحبت با خبرگزاری نشانه می‌گوید که ولسوال خودخواندۀ طالبان همراه با ملا شیرین و ملا صابر دو سرگروه دیگر طالبان پس از چاشت دیروز (دوشنبه، ۲۸ میزان) در ولسوالی نهرشاهی کشته شده‌اند.

آقای رضایی می‌افزاید که گروهی از جنگ‌جویان طالبان قصد داشتند بالای پایگاه‌های امنیتی و دفاعی در شهرک «ترکمینه» در ولسوالی نهرشاهی حمله کنند. به سخن او، نیروهای ارتش در حالت دفاع فعال و در یک اقدام پیش‌گیرانه از این حملۀ جنگ‌جویان گروه طالب جلوگیری کرده است. در نتیجۀ درگیری میان دو طرف افزون بر کشته شدن این سه فرد کلیدی گروه طالبان، سه جنگ‌جوی دیگر این گروه نیز کشته شده‌اند.

گروه طالبان اما تاکنون در این باره ره رسانه‌ها چیزی نگفته‌اند.

این در حالی است که پس از آغاز گفت‌وگوهای صلح میان هیأت‌های دولت افغانستان و گروه طالبان در قطر، حمله‌های جنگ‌جویان طالبان در شمال کشور نسبت به گذشته افزایش یافته است. زلمی‌ خلیل‌زاد، نمایندۀ ویژۀ ایالات متحدۀ امریکا در امور صلح افغانستان می‌گوید که افزایش خشونت‌ها به منظور کسب امتیاز در میز مذاکره کار درستی نیست و نتیجۀ مثبت در پی نخواهد داشت.