ارگ ریاست جمهوری

ارگ: حمله بر اهداف و تاسیسات ملکی پروسۀ صلح را آسیب می‌زند

neshananews

20 December 2020

ارگ ریاست جمهوری در واکنش به حملۀ انفجاری بر کاروان موترهای یک عضو مجلس نماینده‌گان در کابل می‌گوید، حمله بر اهداف و تاسیسات ملکی پروسۀ صلح را آسیب می‌زند.

این نهاد امروز (یکشنبه، 30 قوس) با نشر یک اعلامیه از طالبان و سایر گروه‌های هراس‌افگن، می‌خواهد که حمله‌های‌شان بر اهداف و تاسیسات ملکی را متوقف کنند. براساس اعلامیۀ ارگ، حمله بر اهداف و تاسیسات ملکی پروسۀ صلح را متاثر خواهد کرد.

ریاست جمهوری در این اعلامیه از گروه طالبان می‌خواهد که به خواست شهروندان و جامعۀ جهانی لبیک گفته آتش‌بس فراگیر و دوام‌دار اعلام کنند. به نقل از این اعلامیه، رییس جمهور، فرمان شناسایی عاملان این حمله را نیز صادر کرده است.

گفتنی است که حوالی ساعت 9:45 دقیقه پیش از چاشت امروز، یک رویداد انفجاری کاروان موترهای حامل خان محمد وردک، عضو مجلس نماینده‌گان را در مربوطات حوزۀ پنجم امنیتی شهر کابل هدف قرار داد. در این حمله دستکم 8 تن جان باخته و با شمول این عضو مجلس 15 تن دیگر زخم برداشتند.

وزارت داخلۀ افغانستان، هر چند به گونۀ تلویحی طالبان را عامل این حمله یاد می‌کند اما این گروه تا کنون در این پیوند چیزی نگفته‌اند. افزون بر این دو حمله، انفجارهای دیگری نیز در ولایت‌های هلمند و ننگرهار به وقوع پیوسته است.