غنی عبدالله و محب

ارگ: غنی و عبدالله روی تعیین زمان و مکان برگزاری دور دوم مذاکرات صلح صحبت کردند

neshananews

27 December 2020

ارگ ریاست جمهوری اعلام کرده است که محمد اشرف غنی، رییس‌جمهور کشور با عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحۀ ملی دیدار و گفت‌وگو کرده است.

ارگ ریاست جمهوری در خبرنامه‌یی آورده است که این دیدار پیش از چاشت امروز (یک‌شنبه، هفتم جدی) صورت گرفته است. حمد‌الله محب، مشاور شورای امنیت ملی کشور نیز در این دیدار حضور داشته است.

در خبرنامۀ ارگ آمده است که زمان و مکان دومین دور گفت‌وگوهای صلح میان هیأت‌های مذاکراتی دولت افغانستان و گروه طالبان محور این دیدار بوده است. به نقل از این خبرنامه، آقای عبدالله از چگونه‌گی برگزاری دومین نشست کمیتۀ رهبری شورای عالی مصالحۀ ملی نیز به رییس‌جمهور گزارش داده است. همچنان رییس‌جمهور در این دیدار تأکید کرده است که حکومت در همکاری با حلقۀ حمایتی روند گفت‌وگوهای جاری صلح را به پیش خواهد برد.

این در حالی است که قرار است تا هفت روز دیگر دومین دور گفت‌وگوهای مستقیم میان هیأت‌های مذاکراتی دولت افغانستان و گروه طالبان آغاز شود. تاکنون مکان این گفت‌وگوها مشخص نشده است، اما اعضای هیأت مذاکره‌کنندۀ دولت می‌گویند که این هیأت با مذاکراتی طالبان در این مورد هماهنگی دارند و هیچ تأخیری در آغاز این دور مذاکرات به میان نخواهد آمد.