دواخان مینه پال

ارگ: مدیریت جنگ توسط نظامیان داخلی تلفات نیروهای خارجی را کاهش داده است

neshananews

03 January 2021

ریاست جمهوری کشور در واکنش به اظهارات وزیر خارجۀ امریکا مبنی بر کاهش تلفات نظامیان امریکایی در افغانستان می‌گوید که واگذاری مدیریت جنگ به نیروهای نظامی افغانستان سبب شده است که تلفات نظامیان خارجی در کشور به صفر برسد.

دواخان مینه‌پال، معاون سخنگوی ریاست جمهوری امروز (یک‌شنبه، چهاردهم جدی) می‌گوید که در حال حاضر مسوولیت مدیریت و رهبری جنگ برعهده نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان گذاشته شده است. او می‌افزاید که روی همین دلیل تلفات نظامیان خارجی به ویژه سربازان امریکایی در افغانستان به صفر کاهش یافته است.

معاون سخنگوی ریاست جمهوری کشور خاطرنشان می‌سازد که تلفات نظامیان افغانستان و افراد ملکی در کشور در جریان یک سال گذشته به شدت افزایش یافته است. به گفتۀ او، طالبان هم‌اکنون با دولت و مردم افغانستان در حال جنگ هستند.

این در حالی است که مایک پومپیو، وزیر خارجۀ ایالات متحدۀ امریکا دیروز اعلام کرده است که در جریان یک سال گذشته هیچ سرباز امریکایی در افغانستان کشته نشده است. وزیر خارجۀ امریکا در حالی این اظهارات را مطرح کرده است که در اوایل سال گذشته میلادی (2020) امریکا و طالبان توافق‌نامۀ صلحی را در دوحه امضا کردند و پس از امضای این موافقت‌نامه طالبان حمله‌های خود را بر نیروهای خارجی در کشور متوقف کردند.