WhatsApp Image 2020-05-09 at 11.35.04 AM

اعتراض‌های مردمی در غور به خشونت کشیده شد

عاطفه غفوری

09 May 2020

مسوولان محلی ولایت غور می‌گویند که اعتراض‌های خشونت‌آمیز در این ولایت دو کشته و دست‌کم یازده زخمی برجای گذاشته است.

عارف عابر، سخنگوی والی غور می‌گوید که صبح امروز (شنبه، بیستم ثور) شماری از باشنده‌گان این ولایت در اعتراض به توزیع غیرعادلانۀ کمک‌های دولتی در برابر دفتر والی غور دست به اعتراض زدند. به گفتۀ آقای عابر، این اعتراضات مردمی هنگامی به خشونت کشیده شد که افراد مسلح در میان اعتراض‌کننده‌گان، بر نیروهای امنیتی شلیک کردند.

آن‌چنانی که سخنگوی والی غور می‌گوید، در نتیجۀ درگیری مسلحانه میان این افراد مسلح و نیروهای امنیتی، دو فرد ملکی کشته شدند و پنج نفر دیگر زخم برداشته‌اند. آقای عابر همچنان تأیید می‌کند که احمدخان نوید، گرداننده و کارمند رادیو «صدای غور» نیز در میان کشته ‌شده‌گان این رویداد شامل است.

همزمان با این، معروف رامش، سخنگوی فرماندهی پولیس غور در صحبت با خبرگزاری نشانه می‌گوید که شلیک افراد نفوذی در میان تظاهرکننده‌گان منجر به زخمی شدن شش نیروی امنیتی شده است. آقای رامش وضعیت صحی یکی از این زخمی‌ها را وخیم توصیف می‌کند.

هرچند ادارۀ محلی غور از بازگشت آرامش به شهر فیروزکوه، مرکز این ولایت خبر می‌دهد، اما سخنگوی پولیس این ولایت خاطرنشان می‌سازد که تعقیب افراد مسلح همچنان ادامه دارد. به گفتۀ آقای رامش، شماری از این افراد مسلح در کوچه‌های شهر پنهان شده‌اند و پولیس جست‌وجو را برای بازداشت آنان اغاز کرده است.