کابل

افراد مسلح ناشناس یک دادستان را در کابل به گلوله بستند

neshananews

08 March 2021

فرماندهی پولیس کابل تأیید می‌کند که یک دادستان در مربوطات حوزۀ پنجم امنیتی شهر کابل از سوی افراد مسلح ناشناسی کشته شده است.

فردوس فرامرز، سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت کابل می‌گوید که این رویداد حوالی ساعت 08:20 بامداد امروز (دوشنبه، هژدهم حوت) در ساحۀ «سرک کمپنی» از مربوطات حوزۀ پنجم امنیتی شهر کابل رخ داده است.

آقای فرامرز از این دادستان به نام «میرویس» یاد می‌کند و می‌افزاید که این دادستان در پی این تیراندازی جان باخته است. تلاش پولیس برای شناسایی عاملان این رویداد آغاز شده است.

گفته می‌شود که این دادستان در دادگاه استیناف ولایت میدان‌وردک مشغول کار بوده است. تاکنون هیچ گروهی مسوولیت این رویداد را بر عهده نگرفته است.

گفتنی است که حمله‌های هدف‌مند در کشور اخیراً افزایش یافته است. مأموران ملکی دولت به شمول کارمندان نهادهای عدلی و قضایی در کنار خبرنگاران، فعالان مدنی و عالمان دین از حدود یک سال به این‌سو از اهداف اصلی حمله‌های مسلحانه در کشور دانسته می‌شود.

تاکنون روشن نشده است که چه گروهی پشت حمله‌های هدف‌مند در کشور قرار دارد. مسوولان نهادهای امنیتی کشور، طالبان را عامل این حمله‌ها می‌دانند. گروه طالبان اما از پذیرفتن این دست فعالیت‌ها شانه خالی می‌کنند.