پایگاه ارتش غزنی

افزایش تلفات حملۀ موتربمب در غزنی: 30 منسوب امنیتی جان باخته و 24 تن دیگر زخمی شده‌اند

neshananews

29 November 2020

مسوولان صحی در ولایت غزنی می‌گویند که تلفات حملۀ موتربمب بر پایگاه‌های نیروهای ارتش در ولسوالی «ده‌یک» این ولایت به 30 کشته و 24 زخمی افزایش یافته است.

بازمحمد همت، رییس شفاخانۀ ولایتی غزنی می‌گوید که دست‌کم 30 کشته و 24 زخمی برخاسته از انفجار این موتربمب به شفاخانۀ ولایتی غزنی منتقل شده‌‌اند. آقای همت می‌افزاید که همۀ این قربانیان، سربازان امنیتی هستند.

این در حالی است که حوالی ساعت 08:00 بامداد امروز (یک‌شنبه، نهم قوس) یکی از پایگاه‌های نیروهای ارتش ملی در منطقۀ «قلعۀ جوز» از مربوطات ولسوالی ده‌یک ولایت غزنی هدف حملۀ موتربمب قرار گرفت. وزارت دفاع ملی می‌گوید که مهاجم سوار بر یک موتر مملو از مواد انفجاری قصد داشت مواد همراهش را در داخل پایگاه ارتش انفجار دهد، اما پیش از رسیدن به هدف از پای درآمده است.

این وزارت اما تلفات برخاسته از این رویداد را کمتر از ارقام یاد شده، اعلام کرده است. بر اساس معلومات وزارت دفاع ملی در نتیجۀ این انفجار موتربمب ده سرباز ارتش جان باخته و هفت تن دیگر آنان زخم برداشته‌اند.

این حملۀ مرگ‌بار در ولایت غزنی در حالی صورت می‌گیرد که در روزهای اخیر رأی‌زنی‌های مقدماتی هیأت‌های مذاکراتی دولت افغانستان و گروه طالبان در قطر شاهد پیشرفت‌هایی بوده است.

از سوی دیگر، سازمان کنفرانس اسلامی خواستار پایان خشونت‌ها و برقراری آتش‌بس فوری در افغانستان شده است.