افغانستان و اکراین

امضای تفاهم‌نامۀ بازرگانی میان افغانستان و اوکراین

neshananews

14 March 2021

وزارت صنعت و تجارت کشور اعلام کرده است که یک تفاهم‌نامۀ بازرگانی میان مرکزهای تجارت بین‌المللی افغانستان و اوکراین امضا شده است.

وزارت صنعت و تجارت با نشر خبرنامه‎یی می‌نویسد که این تفاهم‌نامه امروز (یک‌شنبه، 24 حوت) در حضور نثار احمد غوریانی، وزیر صنعت و تجارت افغانستان به امضا رسیده است.

به نقل از این خبرنامه، آقای غوریانی در مراسم امضای این تفاهم‌نامه اظهار داشته است که با امضای این تفاهم‌نامۀ تجارتی روابط بازرگانی میان افغانستان و اوکراین گسترش خواهد یافت.

آقای غوریانی همچنان یادآوری کرده است که افغانستان تسهیلات گسترده‌یی را برای افزایش میزان سرمایه‌گذاری خارجی در کشور روی دست گرفته است و شرکت‌های خارجی به آسانی می‌توانند در کشور سرمایه‌گذاری کنند.

بر اساس خبرنامۀ این وزارت، مسوولان مرکز تجارت بین‌المللی اوکراین نیز از آماده‌گی این کشور برای افزایش روابط بازرگانی با افغانستان اطمینان داده‌اند.

گفتنی است که در سال‌های پسین افغانستان با بیشتر کشورهای منطقه و قدرت‌های بزرگ جهانی روابط بازرگانی را آغاز کرده است. وزیر خارجۀ کشور هفته پیش گفت که هم‌اکنون افغانستان با بیش از پنجاه کشور جهان روابط بازرگانی دارد؛ روابطی که در تاریخ مبادلات اقتصادی کشور بی‌پیشینه عنوان می‌شود.