داعش

امنیت ملی: قاضی‌القضات شاخۀ خراسان داعش کشته شد

neshananews

18 August 2020

ریاست عمومی امنیت ملی کشور اعلام کرده است که در یک عملیات پیچیده و هدف‌مند، نیروهای این ریاست عبدالله اورکزی، قاضی‌القضات شاخۀ خراسان گروه داعش را کشته‌اند.

دفتر رسانه‌یی ریاست عمومی امنیت ملی کشور امروز (سه‌شنبه، ۲۸ اسد) در خبرنامه‌یی می‌گوید که عبدالله اورکزی، مسوول پیش‌برد جنگ «نازیان و اچین» در ولایت ننگرهار بوده است. بر اساس معلومات ریاست امنیت ملی، این فرد معاون اسدالله اورکزی، مسوول استخبارات داعش نیز بوده است.

به نقل از خبرنامۀ دفتر رسانه‌یی ریاست عمومی امنیت ملی کشور، عبدالله اورکزی فرامین زیادی از جمله فتوای نکاح اجباری دختران غیرنظامی برای جنگ‌جویان داعش و همچنان فتوای سر بریدن غیرنظامیان را صادر کرده است.

ریاست امنیت ملی خاطرنشان می‌سازد که این فرد کلیدی داعش با همکاری تخنیکی گروه طالبان، مسوول اصلی حمله بالای زندان ولایت ننگرهار نیز بوده است. ریاست امنیت ملی در مورد محل و زمان کشته شدن این فرد کلیدی داعش جزییات نداده است.

قابل یادآوری است که پیش از این نیز نیروهای امنیت ملی کشور شماری از افراد کلیدی داعش را در کشور بازداشت کرده‌اند. امنیت ملی در شانزدهم حمل امسال اعلام کرد که اسلم فاروقی، مشهور به عبدالله اورکزی رهبر شاخۀ خراسان داعش با نوزده جنگ‌جوی دیگر این گروه در جنوب کشور بازداشت شده‌اند.