نیروهای ارتش

انتقاد باشنده‌گان کندز از ادغام قول اردوی 217 پامیر با 209 شاهین

neshananews

04 April 2021

ارگ ریاست جمهوری اعلام کرده است که شماری از محاسن سفیدان و بزرگان قومی ولایت کندز در دیدار با رییس‌جمهور خواستار ادامۀ فعالیت‌های مستقل نظامی قول اردوی 217 پامیر در شمال کشور شده‌اند.

ارگ با نشر خبرنامه‌یی می‌نویسد که این بزرگان قومی پیش از چاشت امروز (یک‌شنبه، پانزدهم حمل) با رییس‌جمهور در ارگ دیدار کرده و این پیشنهاد را مطرح کرده‌اند.

به نقل از خبرنامۀ ارگ، این باشنده‌گان کندز از اقدام اخیر وزارت دفاع ملی مبنی بر ادغام تشکیلات قول اردوی 217 پامیر با قول اردوی 209 شاهین انتقاد کرده و خواستار ادامۀ فعالیت‌های این قول اردو به گونۀ مستقل در شمال کشور شده‌اند.

بر اساس خبرنامۀ ارگ، این شهروندان کشور تأکید دارند که ادغام قول اردوی 217 پامیر با قول اردوی 209 شاهین روی وضعیت امنیتی در شمال کشور تأثیر منفی بر جای خواهد گذاشت. در این خبرنامه همچنان آمده است که رییس‌جمهور تاکنون در این باره تصمیم مشخصی نگرفته است.

گفتنی است که حدود دو ماه پیش محمد یاسین ضیا، سرپرست وزارت دفاع ملی تشکیلات قول اردوی 217 پامیر را با قول اردوی 209 شاهین مدغم ساخت. وزارت دفاع ملی آن زمان اعلام کرد که این اقدام به دلیل کامل نبودن تشکیلات قول اردوی 217 پامیر روی دست گرفته شده است.