اندرابی مسعود

اندرابی: طالبان آماده‌گی یک جنگ تمام عیار را برای سال آینده روی دست دارند

neshananews

04 January 2021

مسعود اندرابی، وزیر امور داخلۀ کشور می‌گوید که طالبان آماده‌گی‌های لازم برای راه‌اندازی یک جنگ تمام عیار را در سال آینده روی دست دارند.

آقای اندرابی امروز (دوشنبه، پانزدهم جدی) در نشست پاسخ‌دهی به مجلس نماینده‌گان می‌گوید که اطلاعات نهادهای امنیتی کشور نشان می‌دهد که طالبان باوجود پیش‌برد گفت‌وگوهای صلح برای آغاز یک جنگ تمام عیار در سال آینده آماده‌گی می‌گیرند. آقای اندرابی می‌افزاید که از این‌رو، نهادهای امنیتی کشور باوجود انعطاف‌پذیری کامل در روند صلح روی یک عملیات مشترکی برای دفع حمله‌های تهاجمی طالبان در سال آینده تمرکز کرده‌اند.

وزیر امور داخلۀ کشور توضیح می‌دهد که یک برنامۀ جدید عملیاتی با هماهنگی سه نهاد امنیتی به گونۀ آزمایشی به تازه‌گی در ولایت فراه روی دست گرفته شده که نتایج قابل توجهی به همراه داشته است. او بدون این که در پیوند به این برنامه توضیح دهد، اضافه می‌کند که نهادهای امنیتی کشور در چوکات همین برنامه از حمله‌های طالبان در سال آینده جلوگیری خواهند کرد.

آقای اندرابی ادامه می‌دهد که طالبان برخلاف تعهدات خود در توافق صلح با امریکا، حمله‌های تهاجمی را افزایش داده‌اند. به گفتۀ او، این گروه برای تسخیر ولایت‌های هلمند و قندهار در چند ماه اخیر تلاش کرده‌اند، اما بیش از یک‌هزار جنگ‌جوی این گروه در درگیری‌های مسلحانه در این دو ولایت کشته شده‌اند.

وزیر داخلۀ کشور تمرکز طالبان به ترورهای هدف‌مند را نیز در جریان زمستان، استراتژی عنوان می‌کند که این گروه به هدف بی‌باور ساختن شهروندان به نهادهای امنیتی روی دست گرفته‌اند. او تأکید می‌کند که هیچ شکی وجود ندارد که این حمله‌هایی که بیشتر فعالان جامعۀ مدنی در آن هدف قرار می‌گیرد، کار طالبان است.