اندرابی

اندرابی: طالبان برای آغاز یک جنگ شدید در بهار پیشرو آماده‌گی گرفته‌اند

neshananews

07 March 2021

مسعود اندرابی، وزیر امور داخلۀ کشور می‌گوید که طالبان برای آغاز یک جنگ شدید در بهار پیشرو آماده‌گی گرفته‌اند.

آقای اندرابی امروز (یک‌شنبه، هفدهم حوت) در یک نشست خبری در کابل می‌گوید که گزارش‌های کشفی حاکی از آن است که طالبان برای آغاز جنگ در بهار پیشرو تعیینات و پلان‌گذاری کرده‌اند. آقای اندرابی می‌افزاید که به همین دلیل، نهادهای امنیتی و دفاعی کشور روی پلان‌های اصلاحی برای دفع حمله‌های احتمالی طالبان در بهار آینده کار می‌کنند.

مسعود اندرابی یادآور می‌شود که همۀ برنامه‌های تهاجمی طالبان در جریان سال روان خورشیدی با شکست روبه‌رو شده و برنامه‌های سال آیندۀ این گروه نیز شکست خواهد خورد. آقای اندرابی از طالبان می‌خواهد که به جای ادامۀ کشتار بی‌رویۀ شهروندان، روی گفت‌وگوهای صلح متمرکز شوند.

وزیر امور داخلۀ کشور کشتار هدف‌مند خبرنگاران، فعالان مدنی، عالمان دین و کارمندان ملکی دولت را استراتژی جدید طالبان پس از امضای موافقت‌نامۀ دوحه می‌خواند که به هدف پیش‌برد جنگ تبلیغاتی روی دست گرفته شده است. آقای اندرابی خاطرنشان می‌سازد که نهادهای امنیتی برای مقابله با این استراتژی جنگی طالبان در ماه‌های پسین دستاوردهای گسترده‌یی داشته‌اند. به سخن او، صدها جنگ‌جوی طالبان که مأموریت ماین‌گذاری و ترور افراد را داشتند، در ماه‌های پسین از سوی نیروهای امنیت ملی و پولیس بازداشت شده‌اند.

این در حالی است که اخیراً ترورهای هدف‌مند در کشور افزایش یافته است. طالبان دست داشتن در این ترورها را رد می‌کنند، اما نهادهای امنیتی کشور و نماینده‌گی‌های دیپلماتیک کشورهای غربی در کابل این گروه را مسوول ترورهای زنجیره‌یی و هدف‌مند در کشور می‌دانند.