ولایت پروان

انفجاری در پروان یک کشته و یک زخمی برجای گذاشت

neshananews

16 December 2020

مسوولان امنیتی در ولایت کاپیسا تأیید می‌کنند که یک افسر پولیس مبارزه با جرایم جنایی این ولایت در نتیجۀ انفجار ماین مقناطیسی در ولایت پروان جان باخته است. در این انفجار یک سرباز پولیس نیز زخم برداشته است.

عبدالشایق شورش، سخنگوی پولیس کاپیسا به خبرگزاری نشانه می‌گوید که این رویداد حوالی ساعت 09:00 پیش از چاشت امروز (چهارشنبه، 26 قوس) در ساحۀ «صیاد» از مربوطات ولسوالی بگرام ولایت پروان رخ داده است.

آقای شورش می‌افزاید که این رویداد برخاسته از انفجار یک ماین مقناطیسی بوده که موتر حامل کارمندان مبارزه با جرایم جنایی ولایت کاپیسا را هدف قرار داده است. به گفتۀ او، در این رویداد یک سرباز پولیس کشته شده و یک تن دیگر زخم برداشته است.

آقای شورش خاطرنشان می‌سازد که این رویداد زمانی رخ داده است که این افسران پولیس از ولایت پروان به سمت کاپیسا در حرکت بوده‌اند. به گفتۀ او، این ماین مقناطیسی پیش از پیش در این موتر جاسازی شده بود.

تاکنون مسوولیت این رویداد را کسی بر عهده نگرفته است.

این در حالی است که یک رویداد مشابه بامداد امروز در کابل به وقوع پیوست. در این انفجار برخاسته از ماین مقناطیسی دو زخمی برجای گذاشته است. پولیس کابل در مورد هویت این قربانیان چیزی نمی‌گوید، اما گفته می‌شود که در این رویداد موتر حامل نیروهای امنیت ملی هدف قرار گرفته است.