7887

انفجار در موتر پدر عبدالرووف در بلخ؛ تلفات جانی به سه کشته و چهار زخمی افزایش یافت

neshananews

19 July 2021

مسوولان امنیتی در بلخ از افزایش تلفات ناشی از انفجار ماین جاسازی شده در موتر محمد نبی، پدر عبدالرووف کودک ربوده شده در شهر مزار شریف خبر می‌دهند. به سخن آنان، تلفات این انفجار به سه کشته و چهار زخمی افزایش یافته است.

عادل‌شاه عادل، سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت بلخ می‌گوید که این انفجار شب گذشته در حوزۀ نهم امنیتی شهر مزار شریف رخ داده است. آقای عادل می‌افزاید که قربانیان از انفجار نزدیکان خانوادۀ محمد نبی هستند.

سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت بلخ خاطرنشان می‌سازد که در زمان انفجار ماین، محمدنبی در داخل موتر نبوده است. او توضیح می‌دهد که این رویداد برخاسته از انفجار ماین کنترل شده از راه دور، می‌باشد.

عبدالرووف کودک خردسال بلخی حدود نُه ماه پیش از سوی افراد مسلح ناشناس در مزارشریف ربوده شد. مسوولان امنیتی بلخ باری این اختطاف را به گروه منسوب به داعش ربط داده‌اند. اما با گذشته نُه ماه و دادخواهی از سوی شهروندان در شهر مزارشریف و شاهراه شماره یک ولایت بلخ – جوزجان هنوز هم از سرنوشت این کودک خبری در دست نیست.

گزارش‌هایی وجود دارد که رباینده‌گان از پدر عبدالرووف پول هنگفتی در بدل رهایی این کودک خردسال طلب کرده‌اند. پدر این کودک اما به دادن این مقدار پول موافقت نکرده است.