انفجار ماین

انفجار ماین کنار جاده‌یی در میدان‌وردک 5 کشته و 8 زخمی برجای گذاشت

neshananews

20 October 2020

مسوولان محلی در ولایت میدان‌وردک تأیید می‌کنند که بر اثر برخورد دو موتر مسافربری با ماین‌های کنار جاده‌یی در این ولایت پنج نفر کشته شده و هشت تن دیگر زخمی شده‌اند.

محب‌الله شریف‌زی، سخنگوی والی میدان‌وردک به خبرگزاری نشانه می‌گوید که این رویداد بامداد امروز (سه‌شنبه، 29 میزان) در روستاهای «آب‌ بسراغ» و «کوتۀ عشرو» از مربوطات ولسوالی جلریز این ولایت اتفاق افتاده است. آقای شریف‌زی می‌افزاید که آمار ابتدایی حاکی از آن است که پنج نفر در این رویداد جان باخته و هشت تن دیگر زخم برداشته‌اند. به سخن او، سه کودک و پنج زن نیز در جمع قربانیان این رویداد شامل‌اند.

سخنگوی والی میدان‌وردک خاطرنشان می‌سازد که این رویدادها در نتیجۀ برخورد دو موتر مسافر‌بری با ماین‌های کنار جاده‌یی به وقوع داده است. او تأکید می‌کند که این ماین‌ها از سوی طالبان جاسازی شده‌اند. مسوولان محلی در میدان‌وردک می‌گویند که قربانیان این رویداد باشنده‌گان ولسوالی ورس ولایت بامیان هستند که در مسیر راه با ماین کنار جاده‌یی برخورد کرده‌اند.

این در حالی است که ولسوالی جلریز در میدان وردک اخیراً گواه درگیری‌های مسلحانه میان طالبان و نیروهای ارتش بوده است. همچنان گروه طالبان به منظور هدف قرار دادن نیروهای نظامی جاده‌ها را ماین فرش می‌کنند. در بیشتر موارد اما افراد ملکی قربانی انفجار این ماین‌ها و مواد انفجاری می‌شوند.