حمله سمنگان

انفجار موتربمب در سمنگان دست‌کم 50 زخمی بر جاگذاشته است

مسوولان محلی در ولایت سمنگان می‌گویند که انفجار موتربمب در شهر ایبک، مرکز این ولایت دست‌کم ‌پنجاه زخمی برجای گذاشته است.

صدیق عزیزی، سخنگوی والی سمنگان در صحبت با خبرگزاری نشانه می‌گوید که این انفجار حوالی ساعت یازده پیش از چاشت امروز (دوشنبه، 23 سرطان) در سرک شهرداری و امنیت ملی در شهر ایبک صورت گرفته است. آقای عزیزی نوعیت این انفجار را موتربمب می‌گوید. به گفتۀ او، پس از این انفجار مهاجمان با نیروهای امنیتی درگیر شده‌اند. این درگیری مسلحانه تاکنون ادامه دارد.

سخنگوی والی سمنگان تعداد مهاجمان را سه تن عنوان می‌کند. آقای عزیزی اضافه می‌کند که موتربمب در وسط ساختمان دو ارگان دولتی (شهرداری و ریاست امنیت ملی) سمنگان رخ داده است. به سخن او، تاکنون پنجاه تن بر اثر این انفجار زخمی شده‌اند. زخمیان این انفجار شامل زنان و کودکان هستند که به شفاخانۀ دولتی ولایت سمنگان انتقال داده شده‌اند.

گروه طالبان مسوولیت این انفجار را بر عهده گرفته‌اند. ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان می‌گوید که هدف این حمله ریاست استخبارات ولایت سمنگان بوده است. آقای مجاهد می‌افزاید که تاکنون 70 کارمند این ریاست کشته و زخمی شده‌اند.