موتبربمب المار

انفجار موتربمب در ولسوالی المار ولایت فاریاب ده‌ها کشته و زخمی برجای گذاشته است

neshananews

10 November 2020

مسولان امنیتی در ولایت فاریاب می‌گویند که طالبان یک هاموی مملو از مواد انفجاری را در برابر درب ورودی ساختمان فرماندهی پولیس ولسوالی المار این ولایت انفجار داده‌اند. در نتیجۀ این انفجار به افراد ملکی، خانه‌های رهایشی و تأسیسات عامه نیز آسیب وارد شده است.

محمدکریم یورش، سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت فاریاب امروز (سه‌شنبه، ۲۰ عقرب) در صحبت با خبرگزاری نشانه می‌گوید که گروهی از جنگ‌جویان طالبان حوالی ساعت دوازده شب گذشته با منفجر کردن یک هاموی مملو از مواد انفجاری تلاش کردند وارد ساختمان فرماندهی پولیس ولسوالی المار شوند. آقای یورش می‌افزاید که نیروهای امنیتی مانع ورود آنان به ساختمان فرماندهی شدند و درگیری میان دو طرف تا بامداد امروز ادامه یافت.

سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت فاریاب خاطرنشان می‌سازد که در نتیجۀ این انفجار به افراد ملکی و خانه‌های رهایشی همجوار با ساختمان فرماندهی پولیس ولسوالی المار نیز تلفاتی وارد شده است. هرچند او شمار دقیق قربانیان ملکی این رویداد را مشخص نمی‌سازد، اما می‌گوید که بیش از ده فرد ملکی شامل جان باخته‌گان و زخمیان این انفجار‌ اند. به گفتۀ آقای یورش، انفجار به حدی نیرومند بوده است که شماری از خانه‌های رهایشی، مسجد و مکتب‌های همجوار را نیز تخریب کرده است.

افزون بر این، در نتیجۀ درگیری‌های مسلحانه میان نیروهای امنیتی و جنگ‌جویان گروه طالبان در این ولسوالی چهار سرباز امنیتی جان باخته و پنج تن دیگر آنان زخمی شده‌اند.

گروه طالبان اما تاکنون در این مورد ابراز نظری نکرده‌اند.

این در حالی است که همزمان با جریان رأی‌زنی‌ها میان هیأت‌های مذاکراتی دولت افغانستان و گروه طالبان در قطر، جنگ‌جویان طالبان حمله‌های تهاجمی را بر بخش‌های مختلف کشور افزایش داده‌اند.