انفجار پکتیا

انفجار موتر مملو از مواد انفجاری در قندهار 4 کشته و بیش از 30 زخمی برجای گذاشت

neshananews

09 November 2020

مسوولان محلی در ولایت قندهار تأیید می‌کنند که بر اثر انفجار یک موتر بمب‌گذاری شده در نزدیکی یک پاسگاه پولیس در این ولایت دست‌کم چهار تن کشته شده و بیش از سی تن دیگر زخمی شده‌اند.

جمال ناصر، سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت قندهار می‌گوید که این رویداد شام دیروز (یک‌شنبه، هژدهم عقرب) در ولسوالی میوند ولایت قندهار رخ داده است. آقای ناصر می‌افزاید که قطعۀ شاهراه و دیدبانی نخستین فرماندهی پولیس ولسوالی میوند این ولایت در این رویداد هدف حملۀ موتربمب قرار گرفته است. به گفتۀ او، در این حمله دست‌کم چهار تن کشته شده و بیش از سی تن دیگر زخم برداشته‌اند.

سخنگوی پولیس ولایت قندهار خاطرنشان می‌سازد که دست‌کم ده غیرنظامی در میان زخمیان این رویداد شامل می‌باشند.

در همین حال، ریاست صحت عامۀ ولایت قندهار با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که زخمیان این رویداد به شفاخانۀ میرویس در شهر قندهار انتقال داده شده‌اند. این ریاست وضعیت شماری از زخمیان این رویداد را وخیم توصیف می‌کند.

تاکنون فرد و یا گروهی مسوولیت این رویداد را بر عهده نگرفته است. اما پولیس قندهار، طالبان را عامل این رویداد می‌داند. طالبان تاکنون در این مورد چیزی نگفته‌اند.

این در حالی است که چندین ولسوالی قندهار اخیراً گواه افزایش درگیری‌های مسلحانه میان نیروهای امنیتی و گروه طالبان بوده است. بر اساس معلومات وزارت دفاع ملی کشور، بیش از 400 جنگ‌جوی طالبان در این درگیری‌ها کشته شده‌اند.