مواد مخدر

بازداشت ۷ قاچاق‌بر و ضبط بیش از ۵۰۰ کیلوگرام مواد مخدر در بدخشان

neshananews

28 November 2020

پولیس مبارزه با مواد مخدر در ولایت بدخشان از بازداشت هفت قاچاق‌بر و کشف و ضبط بیش از پنج‌صد کیلوگرام مواد مخدر در هفتۀ گذشته خبر می‌دهد.

ثناءالله روحانی، سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت بدخشان می‌گوید که کارمندان پولیس مبارزه با مواد مخدر در فرماندهی پولیس ولایت بدخشان با راه‌اندازی یک عملیات در ولسوالی خواهان این ولایت حدود ۴۴۵ کیلوگرام مواد مخدر نوع تریاک، ۸۴ کیلوگرام چرس و چهار کیلوگرام هرویین را کشف و ضبط کرده‌اند.

آقای روحانی می‌افزاید که قاچاق‌بران قصد داشتند این مقدار مواد مخدر را توسط یک موتر نوع «پیکپ» از ولسوالی ارگو به ولسوالی خواهان و از آن ‌جا به تاجیکستان انتقال دهند. این محمولۀ مواد مخدر در مربوطات روستای «زورآباد» در ولسوالی خواهان کشف و در پیوند به این قضیه دو قاچاق‌بر مواد مخدر نیز بازداشت شده‌اند.

سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت بدخشان خاطرنشان می‌سازد که در یک عملیات دیگری حدود ۳۵۹ کیلوگرام مواد کیمیاوی جامد نوع «نوشادر» از مربوطات ولسوالی کشم این ولایت کشف و ضبط شده است. در این پیوند نیز دو نفر به ظن قاچاق این مواد بازداشت و زیر بررسی قرار دارند. آقای روحانی همچنان از بازداشت سه خرده‌فروش مواد مخدر در شهر فیض‌آباد، مرکز ولایت بدخشان خبر می‌دهد.

این همه در حالی است که پولیس مبارزه با مواد مخدر در ولایت بدخشان مدعی است که کارمندان این اداره امسال روند تخریب کشتزارهای کوکنار، بازداشت قاچاق‌بران مواد مخدر و تخریب کارخانه‌های تولید هرویین را سرعت بخشیده‌اند. به سخن آنان، در این جریان ده‌ها قاچاق‌بر، صدها کیلوگرام مواد مخدر و ده‌‌ها کارخانۀ تولید هرویین تخریب شده است.