کرونا

بررسی‌های وزارت صحت: بین یک تا دو ماه دیگر سیر نزولی کرونا در کشور آغاز می‌شود

neshananews

22 June 2020

وزارت صحت عامه کشور می‌گوید که آمار و ارقام ده روز پسین مبتلایان ویروس کرونا در کشور «حالت تعادل» شیوع این ویروس را نشان می‌دهد. به باور این وزارت، گمان می‌رود که بین یک تا دو ماه دیگر این ویروس سیر نزولی را خواهد پیمود.

وزارت صحت عامه امروز (دوشنبه، دوم سرطان) در خبرنامه‌یی تصریح می‌کند که بر اساس سه شاخص کلیدی ویروس کرونا در افغانستان به حالت تعادل رسیده است. سه شاخصی که وزارت صحت به آن اشاره دارد شامل «تعداد حد اوسط واقعات مثبت آزمایش‌های لابراتواری بیماران مشکوک‌ به ویروس کرونا، تعداد حد اوسط بیماران جدید و بستر شده در شفاخانه‌ها و تعداد حد اوسط بیمارانی با اعراض و علایم مشکوک به ویروس کرونا که به مرکزهای درمانی مراجعه می‌کنند، است. یافته‌های وزارت صحت عامه در ۱۰ روز پسین از این ارقام و آمار یک حالت تعادل شیوع ویروس کرونا را نشان می‌دهد.

این وزارت تأکید می‌کند: «این تعادل ۱۰ روزه امکان رسیدن به اوج  ویروس کرونا را نشان می‌دهد و گمان بر این است که در جریان یک و یا دو ماه بعدی سیر نزولی بیماری کرونا آغاز شود. دیروز نیز احمدجواد عثمانی، سرپرست وزارت صحت عامه در یک نشست خبری گفته است که بر اساس بررسی‌های این وزارت، روند ابتلا به ویروس کرونا در کشور رو به کاهش است.

گفتنی است که بر اساس آمار رسمی تاکنون ۲۹هزار و ۱۴۳ شهروند کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از این میان ۵۹۸ تن جان باخته و 8هزار و ۸۴۱ تن دیگر بهبود یافته‌اند.