فرماندهان محلی بغلان

بسیج نیروهای مردمی در حمایت از نیروهای امنیتی و جلوگیری از توسعۀ جغرافیای جنگی طالبان در بغلان

neshananews

08 May 2021

به دنبال افزایش حمله‌های تهاجمی طالبان در ولایت بغلان، فرماندهان نیروهای خیزش مردمی در این ولایت روند بسیج نیروهای جنگی علیه طالبان را آغاز کرده‌اند تا بتوانند از توسعۀ جغرافیای جنگی طالبان جلوگیری کنند.

احمد جاوید بشارت، سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت بغلان امروز (شنبه، هژدهم ثور) می‌گوید که صدها باشنده و فرمانده نیروهای خیزش مردمی آماده‌گی‌شان‌ را برای حمایت از نیروهای امنیتی در این ولایت اعلام کرده‌اند.

آقای بشارت می‌افزاید که فرماندهان محلی خیزش‌های مردمی روند بسیج نیروهای مسلح را جهت عقب زدن حمله‌های تهاجمی طالبان و نبرد با جنگ‌جویان این گروه آغاز کرده‌اند تا بتوانند افزون بر پس زدن حمله‌های تهاجمی، مناطق زیر تصرف طالبان را نیز در این ولایت از تصرف جنگ‌جویان این گروه بیرون کنند.

فرماندهان خیزش‌های مردمی نیز می‌گویند که آنان با همۀ توان آمادۀ مبارزه بر ضد طالبان و حمایت از نیروهای امنیتی در این ولایت هستند.

این در حالی است که جنگ‌جویان طالبان از یک هفته به این‌سو حمله‌های تهاجمی را بر بخش‌های مهم و مرکزی ولایت بغلان آغاز کرده‌اند. در این مدت افزون بر ولسوالی «برکه» بخش‌هایی از شهر کهنۀ بغلان نیز به تصرف طالبان درآمده است.

مقام‌های امنیتی کشور اما می‌گویند که نیروهای تازه‌نفس ارتش به محل رسیده و در عملیات پس‌گیری قسمتی از مناطق از دست‌رفته را دوباره تصرف کرده‌اند.