موتر راکت دار

تغیر آمار؛ اصابت 10 راکت در کابل یک کشته و دو زخمی برجای گذاشت

neshananews

12 December 2020

وزارت امور داخله اعلام کرده است که در پی اصابت ده راکت در نکات مختلف شهر کابل یک نفر جان باخته و دو تن دیگر زخمی شده‌اند.

طارق آرین، سخنگوی وزارت امور داخله می‌گوید که این راکت‌ها بامداد امروز (شنبه، 22 قوس) از ساحۀ «لب جر» خیرخانه از مربوطات ناحیۀ یازدهم شهر کابل شلیک شده‌اند. مسوولان امنیتی توضیح می‌دهند که این راکت‌ها در یک موتر نوع «سراچه» جابه‌جا شده بودند.

از این میان، سه راکت در اطراف میدان هوایی کابل، پنج راکت در منطقۀ رهایشی هوا شناسی، یک راکت در ساحۀ زن‌آباد از مربوطات ناحیۀ نهم و یک راکت دیگر در منطقۀ رهایشی «خواجه رواش» از مربوطات ناحیۀ پانزدهم شهر کابل اصابت کرده است. در نتیجۀ برخورد این راکت‌ها بر مناطق رهایشی یک نفر کشته شده و دو تن دیگر زخمی شده‌اند. مسوولان امنیتی تاکنون هویت قربانیان این رویداد را مشخص نساخته‌اند.

از این پیش سخنگوی وزارت امور داخله برخورد چهار راکت در نکات مختلف شهر کابل را تأیید کرده بود. از سوی دیگر، هیچ گروهی تاکنون مسوولیت این راکت‌پراکنی‌ها را برعهده نگرفته است.

این در حالی است که با آغاز رأی‌زنی‌ها میان هیأت‌های مذاکراتی دولت افغانستان و گروه طالبان در قطر، کابل امنیت نسبی را از دست داده است. پایتخت کشور از ماه سنبله به این‌سو همه‌روزه گواه دست‌کم یک رویداد امنیتی است. طالبان دست داشتن در بسیاری از این رویدادها را انکار می‌کنند. اما مسوولان امنیتی طالبان را عامل افزایش ناامنی در پایتخت و ولایت‌های دیگر کشور می‌دانند.