رنجر ارتش

تیراندازی بر موتر نیروهای ارتش در هرات

neshananews

30 November 2020

مردان مسلح ناشناس یک موتر رنجر حامل نظامیان ارتش را در مرکز شهر هرات به گلوله بستند. فرماندهی پولیس هرات می‌گوید که در این حمله، رانندۀ رنجر ارتش جان باخته و دست‌کم چهار نظامی دیگر زخم برداشته‌اند.

این رویداد بامداد امروز (دوشنبه، دهم قوس) در خیابان هرات از مربوطات ناحیۀ دوازدهم شهر هرات رخ داده است. عبدالاحد ولی‌زاده، سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت هرات می‌افزاید که مهاجمان موتورسوار مسلح بودند و پس از تیراندازی موفق شده‌اند از محل فرار کنند.

از این پیش شورای نظامی هرات بر گشت‌وگذار موتورسایکل‌های دو نفره محدودیت وضع کرده بود. از همین‌رو، سخنگوی پولیس هرات تأکید می‌ورزد که تلاش‌های جدی برای شناسایی و بازداشت عاملان این رویداد تروریستی آغاز شده است.

این در حالی است که در هفته‌های پسین و پس از وضع محدودیت بر گشت‌وگذار موتورسایکل‌های دارای دو سرنشین، گراف جرایم جنایی به ویژه سرقت‌های مسلحانه و ترور‌های هدف‌مند در هرات کاهش یافته است؛ ترورهایی که در سال‌های پسین از مهم‌ترین چالش‌های امنیتی در ولایت هرات شمرده می‌شود. باوجود اعتراض‌های گستردۀ باشنده‌گان هرات و تغییرات وسیع در چارچوب نیروهای امنیتی هرات، روند ترورهای مسلحانه در این شهر هنوزهم متوقف نشده است.