پولیس کابل

تیراندازی در نزدیک محل نشست مقدماتی مجمع عمومی حزب جمعیت در کابل

neshananews

18 March 2021

گواهان رویداد می‌گویند که در نزدیکی محل برگزاری نشست مقدماتی مجمع عمومی حزب جمعیت اسلامی به ریاست سید عنایت‌الله شاداب، تیراندازی صورت گرفته است.

لطیف یعقوبی، خبرنگار آزاد در شهر کابل در این نشست حضور دارد به خبرگزاری نشانه می‌گوید که این تیراندازی حوالی ساعت 10:30 پیش از چاشت امروز (پنج‌شنبه، 28 حوت) در محوطۀ هوتل استقلال در ساحۀ چهارراهی شهید از مربوطات حوزۀ پانزدهم امنیتی شهر کابل آغاز شده است.

آقای یعقوبی می‌افزاید که تیراندازی به گونۀ پراکنده تاکنون ادامه دارد. او در مورد عاملان این تیراندازی جزییات نمی‌دهد. به گفتۀ این خبرنگار آزاد، با آغاز تیراندازی جریان رفت‌وآمد به نزدیکی‌های این نشست مختل شده است.

پولیس کابل تاکنون دربارۀ این تیراندازی چیزی نگفته است. در همین حال، گزارش شده است که شماری از افراد مسلح خانۀ عطامحمد نور، رییس اجرایی حزب جمعیت اسلامی را محاصره کرده‌اند.

گفتنی است که شماری از چهره‌های شاخص حزب جمعیت اسلامی به ریاست سید عنایت‌الله شاداب، عضو شورای رهبری این حزب به ابتکار عطامحمد نور، رییس‌شورای اجرایی حزب جمعیت برای برگزاری مجمع عمومی این حزب فراخوان داده است.

نشست مقدماتی مجمع عمومی این حزب قرار بود روز گذشته گشایش یابد، اما امروز (پنج‌شنبه، 28 حوت) با یک روز تأخیر برگزار شده است. شمار دیگری از چهره‌های این حزب از جمله صلاح‌الدین ربانی، سرپرست حزب جمعیت و احمد ضیا مسعود، معاون این حزب با برگزاری مجمع عمومی در این مرحله مخالفت دارند.