طالبان

جنگ‌های بی‌وقفه در بادغیس؛ تلفات سنگین طالبان در درگیری‌های شب گذشته

neshananews

16 August 2020

مسوولان فرماندهی پولیس ولایت بادغیس می‌گویند که در پی حملۀ هوایی نیروهای ارتش و درگیری مسلحانه میان نیروهای امنیتی و گروه طالبان در این ولایت، پانزده جنگ‌جوی طالبان کشته شده‌اند.

شیرآقا الکوزی، آمر امنیت فرماندهی پولیس بادغیس می‌گوید که این رویداد شب گذشته (شنبه، ۲۵ اسد) در روستای «قرچغی» در ولسوالی قادس و پس از حملۀ تهاجمی طالبان بر پاسگاه‌های نیروهای امنیتی رخ داده است. آقای الکوزی می‌افزاید که در این درگیری شش جنگ‌جوی طالبان زخمی شده‌اند. او اما در پیوند به تلفات احتمالی نیروهای امنیتی در این درگیری ابراز نظری نمی‌کند.

با این حال، اعضای شورای ولایتی بادغیس می‌گویند که در درگیری‌های شب گذشته در ولسوالی مقر این ولایت ده جنگ‌جوی طالبان کشته شده و شمار دیگری زخم برداشته‌اند. محمد ناصر نظری، عضو شورای ولایتی بادغیس می‌افزاید که در این درگیری‌ها یک نیروی امنیتی جان باخته و دست‌کم هفت تن دیگر شان زخم برداشته‌اند.

طالبان تاکنون در این باره اظهار نظری نکرده‌اند.

بادغیس در هفته‌های پسین روزهای پر آشوبی را تجربه می‌کند. شماری از ولسوالی‌های این ولایت به ویژه ولسوالی قادس از هفته‌ها به این‌سو گواه نبردهای پی‌در‌پی نیروهای امنیتی با گروه طالبان است.