رویداد ترافیکی هرات

حادثۀ ترافیکی در هرات 5 کشته و 13 زخمی برجای گذاشت

neshananews

28 March 2021

مسوولان محلی در ولایت هرات تأیید می‌کنند که یک حادثۀ ترافیکی در مسیر شاهراه هرات – قندهار به وقوع پیوسته است. در این رویداد دست‌کم پنج نفر کشته شده و سیزده تن دیگری زخم برداشته‌اند.

محمد رفیق شیرزی، سخنگوی ریاست صحت عامۀ هرات می‌گوید که این حادثه حوالی ساعت 04:20 بامداد امروز (یک‌شنبه، هشتم حمل) در منطقۀ «شوزآو خرما» در مسیر شاهراه هرات – قندهار صورت گرفته است.

آقای شیرزی توضیح می‌دهد که در این رویداد یک بس مسافربری (404) با یک موتر باربری نوع «خاور» برخورد کرده است. سخنگوی ریاست صحت عامۀ هرات می‌افزاید که در نتیجۀ این رویداد دست‌کم پنج سرنشین این بس مسافربری جان باخته و سیزده مسافر دیگری زخم برداشته‌اند.

محمد رفیق شیرزی خاطرنشان می‌سازد که زخمیان این رویداد به شفاخانۀ حوزه‌یی هرات منتقل شده‌اند. آقای شیرزی در این باره جزییات بیشتری ارایه نکرده است.

گفتنی است که هفتۀ پیش نیز یک رویداد ترافیکی در مسیر شاهراه هرات – قندهار صورت گرفت. این رویداد ده کشته و زخمی برجای گذاشت. مسیر جادۀ هرات – قندهار یکی از مسیرهای پر ازدحام در سطح کشور به شمار می‌رود. این شاهراه بیشتر اوقات گواه رویدادهای ترافیکی است.

بی‌توجهی راننده‌گان به قواعد ترافیکی و سرعت بیش از حد در این جادۀ مزدحم از عوامل وقوع حادثه‌های ترافیکی عنوان می‌شود.