نیروهای امنیتی

حمله‌های تهاجمی طالبان بر چندین ولسوالی بدخشان عقب زده شد

neshananews

14 October 2020

مقام‌های امنیتی در بدخشان می‌گویند که نیروهای امنیتی حمله‌های تهاجمی جنگ‌جویان گروه طالبان بر چندین ولسوالی این ولایت را عقب زده‌اند.

ثناءالله روحانی، سخنگوی پولیس بدخشان می‌گوید که نیروهای امنیتی شب گذشته (سه‌شنبه، 23 میزان) حمله‌های تهاجمی گروه طالبان بر ولسوالی‌های وردوج‌، ارغنج‌خواه، ارگو، راغستان، یفتل بالا و پاسگاه امنیتی در منطقۀ «باغ مبارک» از مربوطات شهر فیض‌آباد، مرکز ولایت بدخشان را عقب زده‌اند. به گفتۀ او، در درگیری‌هایی که میان نیروهای امنیتی و جنگ‌جویان طالبان در این ولسوالی‌ها صورت گرفته است، به جنگ‌جویان طالبان تلفاتی وارد شده است. او اما از این تلفات آمار مشخصی ارایه نمی‌کند.

آقای روحانی می‌افزاید که در پی این درگیری‌ها سه تن از نیروهای امنیتی کشور جان باخته و دو تن دیگر آنان زخم برداشته‌اند.

این در حالی است که روز گذشته گروه طالبان کاروان نیروهای امنیتی را در منطقۀ «اسپنگل» در مسیر ولسوالی بهارک کمین زده‌اند. به گفتۀ مقام‌های امنیتی بدخشان، در این رویداد به شماری از وسایط نظامی آسیب وارد شده است.

بدخشان در شمال‌شرق کشور یکی از ولایت‌هایی است که طالبان از چندین سال به این‌سو بر بخش‌هایی از آن تسلط دارند. اکنون پس از آغاز مذاکرات مستقیم میان دولت افغانستان و گروه طالبان در قطر، میزان حمله‌های تهاجمی این گروه بر بخش‌های دیگری این ولایت افزایش یافته است.

مقام‌های محلی در بدخشان می‌گویند که نیروهای امنیتی مستقر در این ولایت توانسته‌اند در نزدیک به یک ماه گذشته ده‌ها حملۀ تهاجمی گروه طالبان را عقب بزنند و به جنگ‌جویان این گروه تلفات سنگینی وارد کرده‌اند.