فاریاب

حملۀ تهاجمی طالبان؛ 4 منسوب امنیتی و 7 جنگ‌جوی طالبان در فاریاب کشته شدند

neshananews

20 January 2021

مسوولان امنیتی در فاریاب می‌گویند که در یک حملۀ تهاجمی جنگ‌جویان طالبان بر ولسوالی پشتون‌کوت این ولایت چهار منسوب امنیتی جان باخته‌ و هفت جنگ‌جوی طالبان کشته شده‌اند.

عبدالکریم یورش، سخنگوی فرماندهی پولیس فاریاب امروز (چهارشنبه، اول دلو) به خبرگزاری نشانه می‌گوید که این حملۀ تهاجمی طالبان شب گذشته بر یک پاسگاه نیروهای امنیتی در روستای «دهن‌دره» از مربوطات ولسوالی پشتون‌کوت این ولایت صورت گرفته است.

آقای یورش می‌افزاید که سربازان مستقر در این پاسگاه پس از حملۀ طالبان با جنگ‌جویان این گروه به درگیری پرداخته‌اند. به گفتۀ او، در نتیجۀ این درگیری‌ها چهار سرباز پولیس ملی جان باخته و سه تن دیگر آنان زخم برداشته‌اند.

سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت فاریاب خاطرنشان می‌سازد که این درگیری که چندین ساعت به درازا کشید، سرانجام با اعزام نیروهای کمکی پایان یافت. به گفتۀ او، هفت جنگ‌جوی طالبان به شمول یک عضو خارجی این گروه نیز در جریان این درگیری کشته شده‌اند.

گروه طالبان اما تاکنون در این باره چیزی نگفته‌اند.

فاریاب در شمال‌غرب کشور از ولایت‌های نسبتاً ناامن به شمار می‌رود. شماری از ولسوالی‌های این ولایت گواه حضور طالبان است و فعالیت جنگ‌جویان خارجی نیز در این ولایت گزارش شده است.