ولسوالی نسی بدخشان

حملۀ تهاجمی طالبان بر ولسوالی نسی بدخشان عقب زده شد

neshananews

29 November 2020

مسوولان امنیتی در بدخشان می‌گویند که حملۀ تهاجمی جنگ‌جویان گروه طالبان بالای پاسگاه‌های امنیتی در ولسوالی نسی این ولایت از سوی نظامیان کشور عقب زده شده است.

ثناءالله روحانی، سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت بدخشان می‌گوید که جنگ‌جویان گروه طالبان حوالی ساعت 03:30 بامداد امروز (یک‌شنبه، نهم قوس) حمله‌های تهاجمی را بالای پاسگاه‌های نیروهای امنیتی در ولسوالی نسی این ولایت آغاز کردند. آقای روحانی می‌افزاید که این حمله‌های تهاجمی در پی مقاومت نیروهای امنیتی و دفاعی کشور عقب زده شد.

سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت بدخشان خاطرنشان می‌سازد که درگیری‌های مسلحانه میان دو طرف تا حوالی ساعت 06:00 بامداد امروز ادامه داشته و در نتیجۀ آن چهار تن از نیروهای امنیتی زخمی شده‌اند.

آقای روحانی اضافه می‌کند که در این درگیری به جنگ‌جویان گروه طالبان نیز تلفاتی وارد شده است، اما به دلیل قطع شبکه‌های مخابراتی در این ولسوالی آمار دقیق تلفات این گروه تاکنون مشخص نشده است.

ولسوالی نسی، یکی از ولسوالی‌های ناآرام و از ولسوالی‌های مرزی بدخشان است که جنگ‌جویان گروه طالبان از یک سال به این‌سو در مربوطات آن حضور فعال و گسترده دارند.