کندز

حملۀ تهاجمی طالبان در ولسوالی چهاردرۀ ولایت کندز عقب زده شد

neshananews

18 August 2020

مسوولان امنیتی در ولایت کندز می‌گویند که حملۀ تهاجمی گروه طالبان از چندین استقامت بالای ولسوالی چهاردرۀ این ولایت از سوی نیروهای امنیتی کشور عقب زده شده است.

هجرت‌الله اکبری، سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت کندز می‌گوید که این حملۀ تهاجمی حوالی ساعت ۱۰:۲۰ دقیقۀ شب گذشته (27 اسد) از چندین استقامت بالای پاسگاه‌های امنیتی پولیس ملی و پولیس محلی آغاز شد و تا نیمه‌های شب گذشته ادامه داشته است. به گفتۀ او، این حملۀ تهاجمی گروه طالبان در پی مقاومت نیروهای امنیتی عقب زده شده و به جنگ‌جویان این گروه تلفات وارد شده است.

سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت کندز می‌افزاید که در درگیری چندین ساعته میان نیروهای امنیتی و جنگ‌جویان طالبان چهار جنگ‌جوی این گروه کشته شده و دو تن دیگر آنان زخمی شده‌اند. آقای اکبری خاطرنشان می‌سازد که در این درگیری دو تن از نیروهای امنیتی کشور نیز زخمی شده‌اند.

مسوولان امنیتی ولایت کندز اطمینان می‌دهند که جنگ‌جویان طالبان از ساحه فرار کرده‌اند و وضعیت امنیتی به حالت عادی برگشته است.

ولسوالی «چهاردره» یکی از ولسوالی‌های ناامن ولایت کندز است. این ولسوالی در ده سال پسین یکی از پناه‌گاه‌های عمدۀ گروه طالبان شمرده می‌شود.