راکت پراکنی کنر

حملۀ راکتی نظامیان پاکستانی بر کنر یک کشته و یک زخمی برجای گذاشت

neshananews

25 March 2021

مسوولان محلی در ولایت کنر تأیید می‌کند که نظامیان پاکستان بر شماری از مناطق ولسوالی سرکانوی این ولایت راکت پرتاب کرده‌اند.

فرید دهقان، سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت کنر می‌گوید که این حمله‌های راکتی حوالی ساعت 12:20 چاشت امروز (پنج‌شنبه، پنجم حمل) در روستای «شونگلی» از مربوطات ولسوالی سرکانوی این ولایت صورت گرفته است.

آقای دهقان می‌افزاید که در پی این راکت‌پراکنی‌ها یک فرد ملکی کشته شده و یک تن دیگری زخم برداشته است. تاکنون ارتش پاکستان در این باره چیزی نگفته است.

گفتنی است که حمله‌های راکتی نظامیان پاکستان بر مناطق مرزی در ولایت جنوب‌شرقی کنر از چندین سال به این‌سو ادامه دارد. دولت افغانستان اسلام‌آباد را از این بابت به نقض تمامیت ارضی افغانستان متهم می‌کند، اما پاکستان پیوسته انجام این حمله‌‌ها را انکار کرده است.

سال گذشته یک حملۀ راکتی مشابهی در ولسوالی اسپین‌بولدک ولایت قندهار در جنوب افغانستان صورت گرفت که حمله‌های متقابل نیروهای ارتش افغانستان را نیز در پی داشت. تلفات ناشی از حمله‌های راکتی نظامیان پاکستان در نوار مرزی کشور در سال‌های پسین به صدها تن می‌رسد. هزاران خانواده نیز بر اثر این حمله‌ها آواره شده‌اند.