سرچل

حملۀ طالبان بر مرکز ولایت سرپل دو کشته و یک زخمی برجای گذاشت

neshananews

06 June 2020

مسوولان امنیتی در ولایت سرپل می‌گویند در نتیجۀ حملۀ جنگ‌جویان گروه طالبان بر مرکز این ولایت یک زن ۵۷ ساله و یک مرد ۴۵ ساله کشته شده‌اند و یک دختر 25 ساله زخمی شده است.

محمد حنیف رضایی، سخنگوی قول اردوی 209 شاهین در صحبت با خبرگزاری نشانه می‌گوید: «نیمه‌های شب گذشته (جمعه، شانزدهم جوزا) گروه طالبان بر خانه‌های رهایشی افراد ملکی در روستای سیدآباد عربیه در مربوطات مرکز ولایت سرپل حمله کردند و در نتیجۀ آن یک مرد و یک زن کشته شده‌اند.»

در همین‌حال، نورآغا فیضی، سخنگوی پولیس ولایت سرپل با تأیید این رویداد می‌گوید که در حملۀ شب گذشتۀ طالبان بر روستای «سیدآباد عربیه» یک دختر جوان نیز زخم برداشته است. مسوولان امنیتی اما دربارۀ چگونه‌گی و چرایی این رویداد و حملۀ طالبان بر خانه‌های رهایشی افراد ملکی جزییات ارایه نمی‌کنند.

گروه طالبان تاکنون در ارتباط به این موضوع چیزی نگفته‌اند، اما ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان همواره تلفات افراد ملکی به دست جنگ‌جویان این گروه را رد کرده است.

روستای سیدآباد عربیه در مسیر شاهراه «نمبر یک» جوزجان – سرپل موقعیت دارد. این مسیر هر از گاهی گواه درگیری‌های مسلحانه میان مخالفان مسلح دولت و نیروهای امنیتی است.