ولسوالی قادس

حملۀ طالبان بر پاسگاه‌های نیروهای امنیتی در بادغیس دفع شد

عاطفه غفوری

19 October 2020

مسوولان امنیتی در ولایت بادغیس می‌گویند که حملۀ گستردۀ جنگ‌جویان گروه طالبان بر پاسگاه‌های نیروهای امنیتی در ولسوالی قادس این ولایت ناکام شده است.

شیرآقا الکوزی، آمر امنیت فرماندهی پولیس ولایت بادغیس در صحبت با خبرگزاری نشانه می‌گوید که جنگ‌جویان گروه طالبان شب گذشته (یک‌شنبه، ۲۷ میزان) در منطقۀ قرچغی از مربوطات ولسوالی قادس حمله کردند. به سخن او، درگیری میان نیروهای امنیتی و جنگ‌جویان گروه طالبان تا بامداد امروز (دوشنبه) ادامه داشته است. جنگ‌جویان طالبان به قصد تصرف پاسگاه‌های امنیتی در این ولسوالی حمله کرده‌اند.

آمر امنیت پولیس ولایت بادغیس می‌افزاید که در نتیجۀ درگیری‌های مسلحانه میان نیروهای ارتش و پولیس با جنگ‌جویان طالبان در این منطقه، دست‌کم یازده جنگ‌جوی طالبان کشته شده‌اند. آقای الکوزی خاطرنشان می‌سازد که در این درگیری‌ چهار جنگ‌جوی دیگر طالبان زخم برداشته‌ و در مقابل دو نیروی امنیتی کشور نیز مجروح شده‌اند.

اما محمد حیدر شریفی، ولسوال قادس می‌گوید که شمار تلفات نیروهای طالبان در این نبرد به هشت تن می‌رسد. او همچنان آمار زخمیان جنگ‌جویان طالبان در این رویداد را دوازده تن عنوان می‌کند.

با این همه، مسوولان امنیتی تأکید می‌کنند که نبرد شب گذشته سنگین‌ترین حملۀ طالبان در هفته‌های اخیر بر ولسوالی قادس بوده است؛ نبردی که صدها طالب مسلح قصد تصرف پاسگاه‌های مهم امنیتی در منطقۀ «قرچغی» در این ولسوالی را داشتند. قادس همچنان از ناامن‌ترین ولسوالی‌های ولایت بادغیس به شمار می‌رود. جنگ‌جویان گروه طالبان در بیشتر روستاهای این ولسوالی حضور فعال دارند.