طالبان

حملۀ طالبان بر پوسته‌های پولیس در قندهار؛ 15 جنگ‌جوی طالبان کشته شدند

neshananews

01 October 2020

مسوولان امنیتی در ولایت قندهار می‌گویند که جنگ‌جویان گروه طالبان بر چندین پوستۀ نیروهای پولیس در ولسوالی‌های معروف و ارغستان این ولایت حمله کرده‌اند. به گفتۀ آنان، با دفع این حمله تلفات سنگینی به جنگ‌جویان طالبان وارد شده است.

در خبرنامه‌یی که بامداد امروز (پنج‌شنبه، دهم میزان) از سوی فرماندهی پولیس قندهار نشر شد، آمده است که جنگ‌جویان طالبان شام دیروز بر شماری از پوسته‌های امنیتی پولیس در روستای «جهانگیر» از مربوطات ولسوالی ارغستان این ولایت حمله کردند. خبرنامه می‌افزاید که در این حمله دوازده جنگ‌جوی طالبان کشته شده و سه تن دیگر آنان زخمی شده‌اند.

خبرنامۀ فرماندهی پولیس ولایت قندهار علاوه می‌کند که جنگ‌جویان گروه طالبان یک حملۀ دیگری را بر پوسته‌های پولیس در ولسوالی معروف این ولایت راه‌اندازی کردند که در پی وارد شدن تلفات سنگین به این جنگ‌جویان، حملۀ آنان عقب زده شده است. در خبرنامه آمده است که در جریان درگیری میان نیروهای پولیس و طالبان سه جنگ‌جوی این گروه کشته شده و دو تن دیگر آنان زخمی شده‌اند.

در این خبرنامه از تلفات احتمالی به نیروهای پولیس چیزی گفته نشده است. گروه طالبان نیز تاکنون در این پیوند واکنشی نشان نداده‌اند.

این حمله‌های تهاجمی از سوی طالبان در حالی صورت می‌گیرد که گفت‌وگوهای صلح میان هیأت‌های مذاکراتی دولت افغانستان و گروه طالبان در قطر ادامه دارد. دو طرف از هژده روز به این‌سو برای پایان جنگ درازمدت در کشور مصروف رأی‌زنی هستند.