نیروهای ارتش

حملۀ طالبان بر کاروان اکمالاتی نیروهای امنیتی در بلخ عقب زده شد

neshananews

25 October 2020

مسوولان ارتش در شمال کشور می‌گویند که یک حملۀ گروهی جنگ‌جویان طالبان بر کاروان اکمالاتی مشترک نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در ولسوالی چهاربولک ولایت بلخ عقب زده شده است. در این نبرد بیست جنگ‌جوی طالبان کشته شده و ده تن دیگر آنان زخمی شده‌اند.

محمد حنیف رضایی، سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین امروز (یک‌شنبه، چهارم عقرب) در صحبت با خبرگزاری نشانه می‌گوید که گروهی از جنگ‌جویان طالبان شام دیروز بر کاروان اکمالاتی نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در ساحۀ انگور باغ و تیمورک از مربوطات ولسوالی چهاربولک ولایت بلخ حمله کردند. آقای رضایی می‌افزاید که این حمله از سوی نیروهای امنیتی و دفاعی کشور عقب زده شده است.

سخنگوی قول اردوی 209 شاهین خاطرنشان می‌سازد که در نتیجۀ درگیری میان جنگ‌جویان طالبان و نیروهای کاروان اکمالاتی، بیست جنگ‌جوی طالبان کشته شده و ده تن دیگر آنان زخمی شده‌اند. آقای رضایی اضافه می‌کند که همۀ پایگاه‌ها و پاسگاه‌های نیروهای امنیتی در ولسوالی چهاربولک ولایت بلخ، با سلاح و جنگ‌افزارهای لازم، اِکمال شده‌اند.

ولسوالی چهاربولک در مسیر شاهراه بازرگانی شماره یک جوزجان – بلخ موقعیت دارد. این ولسوالی بندر بازرگانی آقینه را با شمال و مرکز کشور وصل می‌سازد. در هفتۀ گذشته نیز در یک رویارویی جنگ‌جویان طالبان با نیروهای امنیتی، دو فرمانده قطعۀ سرخ طالبان در این شاهراه کشته شدند. شاهراه بازرگانی شماره یک جوزجان – بلخ از یک سال به این‌سو در بلندترین سطح تهدید امنیتی قرار دارد.