WhatsApp Image 2020-04-22 at 12.34.53 PM

حملۀ طالبان در سرپل؛ 11 نیروی امنیتی جان باختند

محمدجان آریا

22 April 2020

در یک حملۀ تهاجمی گروه طالبان بر پاسگا‌های امنیتی در ولسوالی‌های سان‌چارک، سوزمه‌قلعه و بخشی از مرکز ولایت سرپل 11 نیروی امنیتی به شمول یک فرمانده پولیس محلی جان باخته‌اند. در این حمله همچنان 19 نیروهای امنیتی کشور زخمی شده‌اند.

ذبیح‌الله امانی، مسوول رسانه‌یی مقام ولایت سرپل در صحبت با خبرگزاری نشانه می‌گوید: «شب گذشته گروهی از جنگ‌جویان طالبان به گونۀ همزمان از سه استقامت بالای پاسگا‌ه‌های نیروهای امنیتی در ولسوالی‌های سانچارک، سوزمه‌قلعه و در بخشی از مرکز سرپل حمله کردند.» او می‌افزاید که در نتیجۀ این حمله 11 تن از نیروهای امنیتی جان باخته و 19 تن دیگر زخمی شده‌اند. آقای «چمران» فرمانده پولیس محلی ولایت سرپل نیز شامل جان باخته‌گان است.

آن‌چنانی که مسوول رسانه‌یی مقام ولایت سرپل می‌گوید، گروه طالبان یک سرباز امنیتی را نیز به اسارت گرفته‌اند. ذبیح‌الله امانی خاطرنشان می‌سازد که در این حمله به جنگ‌جویان گروه طالبان نیز تلفات سنگین وارد شده است. او اما جزییات ارایه نکرد.

این درحالی است که گروه طالبان در این اواخر حملات تهاجمی‌شان را بالای پاسگاه‌های امنیتی در شمال کشور افزایش داده‌اند. نیروهای امنیتی اما تاکنون در حالت دفاع فعال قرار دارند و تنها حملات تهاجمی این گروه را دفع می‌کنند.