حمله ننگرهار

حملۀ مهاجمان مسلح بر زندان ننگرهار؛ تاکنون ۲۱ تن کشته شده و ۴۳ تن دیگر زخمی شده‌اند

neshananews

03 August 2020

مسوولان محلی در ولایت ننگرهار می‌گویند که در انفجار موتربمب و حملۀ مهاجمان مسلح بالای زندان این ولایت در شهر جلال‌آباد، تاکنون ۲۱ تن کشته شده و ۴۳ تن دیگر زخم برداشته‌اند.

عطالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار می‌گوید که بر اساس معلومات ابتدایی تاکنون ۲۱ تن به شمول نظامیان، غیرنظامیان و زندانیان کشته شده‌اند و ۴۳ تن دیگر زخمی شده‌اند. به گفتۀ او، تاکنون سه مهاجم مسلح در درگیری با نیروهای امنیتی کشور کشته شده‌اند. آقای خوگیانی اما در مورد شمار دقیق مهاجمان چیزی نمی‌گوید. سخنگوی والی ننگرهار می‌افزاید که ۷۰۰ زندانی که فرار کرده بودند، دوباره بازداشت شدند.

این همه در حالی است که مهاجمان مسلح حوالی ساعت ۶:۴۰ دقیقۀ روز گذشته (یک‌شنبه، دوازدهم اسد) بالای زندان ولایت ننگرهار حمله کردند. مهاجمان نخست یک موتربمب را در درب ورودی زندان ننگرهار انفجار دادند و سپس با نیروهای امنیتی به درگیری پرداختند.

آقای خوگیانی می‌گوید که این عملیات به دلیل آسیب نرسیدن به غیرنظامیان به کندی پیش می‌رود. زندان ننگرهار در منطقۀ چوک مستوفیت در ناحیۀ چهارم شهرجلال‌آباد موقعیت دارد و نزدیک به یک‌هزار و ۵۰۰ نفر در این زندان محبوس هستند.

این حمله که تاکنون مهار نشده است، مسوولیت آن را شاخۀ خراسان گروه داعش بر عهده گرفته است. طالبان در نخستین ساعات مسوولیت این حمله را رد کرده‌اند.