حمله بلخ

حملۀ موتربمب در بلخ سه کشته و ۴۱ زخمی برجای گذاشت

neshananews

25 August 2020

مسوولان ارتش در ولایت بلخ می‌گویند که بر اثر انفجار یک موتر بمب‌گذاری شده در نزدیکی قرارگاه قطعۀ کوماندو در ولسوالی بلخ ولایت بلخ، سه نفر جان باخته و 41 نفر دیگر زخمی شده‌اند.

محمدحنیف رضایی، سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین در صبحت با خبرگزاری نشانه می‌گوید که این موتر بمب‌گذاری شده از سوی جنگ‌جویان طالبان انفجار داده شده است. به سخن او، هدف طالبان یکی از قرارگاه‌های نیروهای دفاعی «کماندو» در مرکز ولسوالی بلخ بوده است، اما بنابر نبود مجراهای نفوذی این موتر مملو از مواد انفجاری در نزدیکی یکی از کلینک‌های حیوانی و موقعیت مزدحم بازار ولسوالی بلخ انفجار داده شده است.

آقای رضایی می‌افزاید که در این رویداد سه نفر کشته شده و 41 نفر دیگر زخمی شده‌اند. او تأیید می‌کند که یک سرباز قطعۀ کوماندو نیز در میان جان باخته‌گان و شش نیروی دیگر این قطعه در میان زخمیان این رویداد شامل‌اند.

داکتر غوث زلمی، رییس شفاخانۀ حوزه‌یی «ابن سینا» در ولایت بلخ به خبرگزاری نشانه می گوید که به طور مجموعی دو کشته و 24 زخمی به این شفاخانه آورده شده است. به سخن او، کودکان و زنان نیز شامل زخمیان این رویداد است. او اما جزییات بیش‌تر ارایه نمی‌کند.

این انفجار حوالی ساعت 9 بامداد امروز (سه‌شنبه، چهارم سنبله) اتفاق افتاده است. مسوولان امنیتی می‌گویند که مواد انفجاری در یک موتر باربری نوع «مازدا» جابه‌جا شده بود. بر اثر این انفجار ده‌ها خانۀ رهایشی به گونۀ کلی و قسمی تخریب شده است. مسوولان محلی تاکنون جزییات خسارات مالی ناشی از این رویداد را همه‌گانی نکرده‌اند. گروه طالبان با نشر خبرنامه‌یی مسوولیت این حمله را بر عهده گرفته‌اند.