انفجار فاریاب

حملۀ موتربمب در فاریاب 2 کشته و 5 زخمی برجای گذاشت

neshananews

22 December 2020

مقام‌های محلی در فاریاب می‌گویند که انفجار یک موتر مملو از مواد انفجاری در ولسوالی دولت‌آباد این ولایت دست‌کم دو کشته و پنج زخمی برجای گذاشته است.

نقیب‌الله فایق، والی فاریاب امروز (سه‌شنبه، دوم جدی) در برگۀ تویترش نوشته است که این رویداد شب گذشته در بازار ولسوالی دولت‌آباد این ولایت رخ داده است. آقای فایق می‌افزاید که یک تانک هاموی مملو از مواد انفجاری در میان خانه‌های رهایشی در این منطقه انفجار کرده و تلفات جانی و زیان هنگفت مالی برجای گذاشته است.

والی فاریاب جان باختن دو منسوب امنیتی و زخمی شدن پنج تن دیگر را در این رویداد تأیید می‌کند و می‌گوید که شماری از افراد ملکی نیز در این رویداد جان باخته‌اند. او بدون این که آماری ارایه کند، می‌گوید که جسد‌های قربانیان این رویداد در میان آوارها گیر مانده است.

آقای فایق خاطرنشان می‌سازد که در این رویداد هزاران کیلوگرام مواد انفجاری به کار گرفته شده است. او این انفجار موتربمب در میان خانه‌های رهایشی را یک «جنایت جنگی» می‌خواند.

تاکنون فرد و یا گروهی مسوولیت این انفجار را بر عهده نگرفته است.

این در حالی است که در جریان دو روز گذشته شش رویداد انفجاری و انتحاری در ولایت‌های کابل، پروان، قندهار و بادغیس به وقوع پیوسته است. نزدیک به 20 تن در این رویدادها جان باخته‌اند.