نیروهای ارتش زخمی

حملۀ موتربمب طالبان در غزنی؛ 3 نیروی ارتش جان باخته و 9 نظامی دیگر زخمی شده‌اند

neshananews

24 August 2020

مسوولان محلی در ولایت غزنی تأیید می‌کنند که سه نیروی ارتش در نتیجۀ حملۀ موتربمب گروه طالبان بر مرکز ولسوالی «ده‌یک» این ولایت کشته شده و نُه نظامی دیگر زخمی شده‌اند.

واحدالله جمعه‌زاده، سخنگوی والی غزنی در صحبت با خبرگزاری نشانه می‌گوید که گروه طالبان حوالی ساعت ۳ بامداد امروز (دوشنبه، سوم اسد) بالای مرکز ولسوالی «ده‌یک» و شماری از پاسگاهای امنیتی در این ولسواالی حمله کردند. آقای جمعه‌زاده می‌افزاید که پس از این درگیری، جنگ‌جویان طالبان یک تانک «هاموی» مملو از مواد انفجاری را در مرکز این ولسوالی انفجار دادند.

سخنگوی والی غزنی توضیح می‌دهد که در نتیجۀ این انفجار به شمول آمر اوپرسیون ارتش، سه نیروی امنیتی کشته شده و نُه تن دیگر آنان زخمی شده‌اند. آقای جمعه‌زاده خاطرنشان می‌سازد که در این انفجار به غیرنظامیان آسیب نرسیده است.

سخنگوی والی غزنی اضافه می‌کند که شب گذشته ولسوالی‌های رشیدان، جغتو و قره‌باغ این ولایت نیز گواه حملات تهاجمی طالبان بوده که در نتیجۀ آن تنها در منطقۀ «سای کرو» در ولسوالی قره‌باغ دو نیروی خیزیش مردمی زخمی شده‌اند. به سخن او، در این درگیری چهار جنگ‌جوی طالبان نیز کشته شده‌اند.