حمله هوایی

حملۀ هوایی ارتش بر قرارگاه‌های جنگ‌جویان طالبان در ولایت فاریاب

neshananews

02 September 2020

مسوولان ارتش در شمال کشور می‌گویند که در یک اقدام پیش‌گیرانه، نیروهای هوایی ارتش سه حمله را بر قرارگاه‌ها و گردهمایی‌های جنگ‌جویان طالبان در ولسوالی قیصار و خواجه‌سبزپوش ولایت فاریاب انجام داده‌اند. در این سه حمله‌ ۳۷ جنگ‌جوی طالبان به شمول سه فرمانده این گروه کشته شده و سیزده تن دیگر آنان زخمی شده‌اند.

محمدحنیف رضایی، سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین در صحبت با خبرگزاری نشانه می‌گوید که نیروهای هوایی ارتش شب گذشته (سه‌شنبه یازدهم سنبله) در سه حملۀ هوایی جداگانه محل گردهمایی جنگ‌جویان طالبان را در روستاهای ینگی، زرغوی و سرآسیاب ولسوالی قیصار و ولسوالی خواجه‌سبزپوش ولایت فاریاب مورد آماج قرار دادند. به سخن آقای رضایی، در حمله‌های شب گذشته، سه فرمانده گروه طالب به نام‌های فیض‌الله، ملا بصیر و صادق کشته شده‌اند.

سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین می‌افزاید که سه قرارگاه جنگ‌جویان طالبان همراه با سلاح و مهمات جنگی‌ و چندین موتر آنان نیز در ولسوالی قیصار تخریب شده است. گروه طالبان تاکنون در پیوند به این رویداد به رسانه‌ها چیزی نگفته‌اند.

این در حالی است که نزدیک به دو هفته می‌شود که عملیات پاک‌سازی شاهراه نمبر یک فاریاب – جوزجان از سوی نیروهای امنیتی و دفاعی کشور زیر نام «عملیات شاهین ۱۱۷» آغاز شده است.