حملات-هوایی-در-ولایت-کندز-1-880x495

حملۀ هوایی ارتش در جوزجان جان 21 طالب را گرفت

مسوولان امنیتی در ولایت جوزجان می‌گویند که بر اثر دو حملۀ هوایی ارتش در ولسوالی منگجیک این ولایت 21 طالب مسلح کشته شده و مهم‌ترین مرکز تجمع این گروه نیز نابود شده است. به گفتۀ آنان، این حملات هوایی جزو برنامۀ عملیات «شاهین 224» می‌باشد.

محمد حنیف رضایی، سخنگوی قول اردوی 209 شاهین امروز (پنج‌شنبه، اول جوزا) در صحبت با خبرگزاری نشانه می‌گوید: «شب گذشته  ضربات هوایی توسط طیاره‌های A29 بالای دو تجمع گروه طالبان در ولسوالی منگجیک صورت گرفته که در نتیجۀ آن 21 طالب مسلح کشته شدند.» آقای رضایی می‌افزاید که حمله‌های هوایی ارتش زمانی صورت گرفته است که جنگ‌جویان طالبان مصروف جاسازی ماین کنار جاده‌یی بودند.

سخنگوی قول اردوی 209 شاهین خاطرنشان می‌سازد که در جریان عملیات «224 شاهین» روستای «قونلی ادوک» مهم‌ترین مرکز تجمع گروه طالبان نیز نابود شده و خانه‌های مشکوک از سوی نیروهای امنیتی کشور تلاشی شده‌اند. گروه طالبان اما تاکنون دربارۀ رویداد شب گذشته به رسانه‌ها چیزی نگفته‌اند.

این درحالی است که از یک هفته به این‌سو مرحلۀ دوم عملیات پاک‌سازی در ولایت جوزجان ادامه دارد و قرار گزارش‌های ارتش، عملیات‌ها تا زمانی دوام پیدا خواهد کرد که مناطق ناامن این ولایت از وجود مخالفان مسلح دولت تصفیه شوند.